Lille kući savladao Angers, šok za Lyon u sudijskoj nadoknadi

Dvije utakmica 5. kola francuske Ligue 1 odigrane su večeras, pobjedu je upisao Lille nad Angersom (2:1), dok su Amiens i Lyon podijelili bodove (2:2).

U prvom meču večeri je Lille savladao Angers. Domaći su imali prednost od 2:0, pogađali su Osimhen u 39. i Luiz Araujo u 53. minuti, a na kraju su zamalo od “gotovog napravili veresiju”, pošto su primili gol u 87. minuti.

Strijelac za Angers je bio Bahoken, ali gosti nisu imali snage za potpuni povratak i poravnanje. Lille je zadržao prednost i slavio 2:1 te upisao nova tri boda.

Pogledajte golove s ove utakmice!

U drugoj utakmici je Lyon do posljednjeg trenutka imao prednost od 2:1 na gostovanju Amiensu, ali onda su Lavovi doživjeli šok.

Domaći su u sudijskoj nadoknadi do poravnanja stigli preko Bodmera i osvojili bod.

Amiens je inače imao i vodstvo u ovom meču, do kojeg je stigao već u sedmoj minuti preko iskusnog Jalleta, ali Dembele vraća stvar na početak dvije minute poslije.

Potpuni preokret napadač Lavova donosi u 34. minuti, kada trese mrežu domaćih na asistenciju Traorea.

Ipak, Lavovi su razočaranje doživjeli u nadoknadi…

Golove sa ove utakmice pogledajte OVDJE!