Lille imao dva gola prednosti nakon prvih deset minuta, Monaco izjednačio s igračem manje

Fudbaleri Monaca i Lillea odigrali su neriješeno (2:2) uvodnu utakmicu 14. kola Ligue 1.

Sjajna utakmica odigrana je na stadionu Louis II u Kneževini, gdje je već poslije deset minuta igre Lille imao dva gola viška, ali uprkos tome nije uspio da trijumfuje.

Nakon svega tri minuta utakmice, Strahinja Pavlović je bio neoprezan i preoštar u želji da skloni loptu ispred Xeke. Nagazio je Portugalca u svom šesnaestercu, dobio žuti karton, a Jonahtan David zatresao mrežu sa bijele tačke.

Nedugo potom, sjajnu loptu Tiaga Djaloa, David pretvara u novi gol, svoj deseti ove sezone i prvi je fudbaler sa dvocifrenim brojem pogodaka u ovoj sezoni Ligue 1. Do kraja poluvremena veoma lijep gol, u bliži ugao, postigao je Krepin Diatta, koji je kasnije zbog povrede napustio igru.

Junak utakmice definitivno je bio Wissam Ben Yedder. Sačekao je šansu sa klupe, a onda po ko zna koji put pokazao kvalitet vrsnog napadača i to sve u trenucima kada je Monaco imao igrača manje.

Pet minuta nakon izjednačenja, odnosno u 78. drugi žuti karton zaradio je Strahinja Pavlović, koji je odigrao utakmicu za zaborav.

Monaco je došao do 19. boda i sedmoplasirani su tim na tabeli, dok je Lille 12. sa 17 poena.