Lijep meč na Goodisonu: Majstorija El-Ghazija za pobjedu Aston Ville nad Evertonom

U jednom od, može se reći, i derbija 34. kola engleske Premier lige Aston Villa je na Goodisonu slavila protiv Evertona rezultatom 2:1.

Ekipe, koje tokom cijele sezone igraju veoma dobro i nalaze se u gornjem dijelu tabele, ponudile su vrlo uzbudljivu i kvalitetnu utakmicu.

Domaći su poveli u 13. minuti kada je Ollie Watkins iskoristio grešku Masona Holgatea za vodstvo Lavova.

Ipak, radost je trajala kratko, pošto je Dominic Calwert-Lewin poravnao glavom u 19. minuti susreta. To je bio i rezultat prvog dijela.

U nastavku su oba tima mogla do vodećeg gola, a kada se činilo da pobjednika nećemo vidjeti, na scenu je stupio Anwar El-Ghazi. Sjajni krilni fudbaler se namjestio na desnu nogu u 80. minuti i prelijepo pogodio mrežu Jordana Pickforda za konačnih 1:2.