Ligue 1: Toulouse pretrpio i deseti poraz u nizu, važna pobjeda Nimesa

Šest utakmica 20. kola francuske Ligue 1 odigrano je danas.

Lyon je u gostima savladao Bordeaux nakon preokreta. Briand je doveo domaće u vodstvo, ali su u razmaku od tri minute u drugom poluvremenu Lavovi došli do preokreta i pobjede. Cornet je u 50. minuti izjednačio, a konačnih 1:2 postavio Moussa Dembele u 53.

Teško će se ove sezone ekipa Toulousea spasiti od ispadanja, doživjeli su i deseti vezani poraz u šampionatu.

Gosti su poveli u sedmom minutu preko Courta, da bi do sredine prvog poluvremena domaćin preokrenuo golovima Diakitea.

Ipak, po povratku sa odmora, katastrofa domaćina na Municipalu, od 72. do 79. minuta gosti postižu tri pogotka, Charbonnier se dva puta upisao u strijelce, na 4:2 je povisio Mbock.

Sve je postalo potpuno jasno u 85. minutu, kada je Cardona postigao i peti gol za ekipu Bresta.

Nimes je ostvario važnu pobjedu u borbi za opstanak. Predzadnja ekipa Ligue 1 pobijedila je Reims golovima Riparta i Benrahoua. Haris Duljević nije nastupio za Nimes, reprezentativac BiH i dalje se oporavlja od povrede.