Ligue 1: Potpuni debakl Duljevićevog Nimesa, Marseille slavio na teškom gostovanju

Završene su prve tri utakmice 16. kola francuske Ligue 1, a potpuni debakl je doživjela ekipa bh. reprezentativca Harisa Duljevića.

Nimes je gostovao Bordeauxu, koji ga je potpuno demolirao i slavio sa čak 6:0.

Na početku utakmice, tačnije u 10. minuti, navijači Bordeauxa su izazvali jedan prekid koji je trajao petnaestak minuta. Oni su s tribine sišli na teren i stali uz aut liniju, iskazivajući tako nezadovoljstvo radom uprave.

Nakon što je meč nastavljen, njihovi igrači su pružili fenomenalnu partiju.

Maja je u prvom poluvremenu postigao 2:0 i doveo Bordeaux u dobru poziciju pred nastavak, u kojem smo vidjeli još četiri gola.

Maja je u 53. minuti kompletirao hat-trick, a zatim su pogađali i De Preville i Otavio (2x).

Haris Duljević je odigrao svih 90 minuta za Nimes.

Pobjedu je večeras na teškom gostovanju ostvario Marseille, koji je gostovao Angersu, te slavio s 0:2 pogocima Sansona i Payeta (iz penala).

Ubjedljiv je na domaćem terenu bio Brest, koji je s 5:0 kući ispratio Strasbourg.