Ligue 1: Poraz Kneževa od Montpelliera, grčki napadač u dobroj formi pred meč s BiH

Završeno je još pet utakmica devetog kola Ligue 1, a Monaco je na gostovanju kod Montpelliera doživio poraz od 3:1.

Domaći su već na odmor otišli s prednošću od dva gola pogocima Molleta i Mendesa, a na otvaranju drugog dijela na 3:0 je povisio Delort.

Bilo je tada jasno da će bodovi ostati na De la Mossonu, a do kraja je Ben Yedder jednim pogotkom uspio ublažiti poraz Kneževa, koji su meč završili s igračem manje, pošto je isključen Rus Golovin.

Bordeaux je istim rezultatom na gostovanu nadigrao Toulouse, a golove su postizali De Preville u prvoj minuti, Pablo u 19. te Hwang u 53. minuti.

Jedini gol za Toulouse postigao je Grk Koulouris u 61. minuti, te je potvrdio dobru formu pred utakmicu Grčke i Bosne i Hercegovine u Atini 15. oktobra.