Ligue 1: Monaco u golijadi slavio nad Nimesom, Duljević dobio priliku pred kraj meča

Odigrano je pet utakmica francuske Ligue 1 u popodnevnom terminu.

Monaco je kod fenjeraša Nimesa slavio rezultatom 3:4 te su tako Kneževi upisali i sedmu pobjedu zaredom u prvenstvu.

Utakmica je fenomenalno počela za Monaco koji je već u trećoj minuti pogotkom Golovina na asistenciju Ballo Tourea stigao do vodstva. U 12. minuti ponovno su kombinirali isti igrači, Toure je ubacio, a Golovin sjajno primio i još ljepše pospremio loptu u mrežu za 0:2.

Monaco u 18. minuti zabija i treći gol, no sudija ga poništava zbog zaleđa Ben Yeddera. Iako su gosti u tim trenucima djelovali goropadno te su imali veliku rezultatsku prednost, no domaćini se nisu predavali te su do odmora zabili ne jedan, već dva gola i vratili se u susret. Prvo je u 23. minuti Ferhat pronašao Deauxa, koji se sjajno snalazi u kaznenom prostoru te posprema loptu u donji lijevi kut za 1:2.

Samo devet minuta kasnije asistent prvog gola Ferhat pokazuje pribranost i zabija za povratak Nimes i rezultat 2:2.

Međutim, momčad iz Kneževine u 62. minuti ponovno dolazi u prednost i to opet preko sjajnog Golovina, koji je ovoga puta pogodio iz slobodnjaka za 2:3.

U 77. minuti Monaco preko Vollanda praktički rješava pitanje pobjednika. Domaća odbrana je poklonila loptu Golovinu koji izbacuju Nijemca u situaciju jedan na jedan s vratarom Nimesa, kojeg rutinski prebacuje za 2:4.

Tračak nade za domaćine pojavio se u 81. minuti kad je Eliasson sjajno pogodio iz slobodnjaka za 3:4, no do kraja susreta se ipak nisu uspjeli do kraja vratiti te su svi bodovi otišli za Kneževinu.

Naš Haris Duljević je ušao u finišu meča kod Nimesa, četiri minute prije kraja zamijenio je Yassinea Benrahouu.

U preostale četiri utakmice slavili su domaćini: Brest – Bordeaux 2:1, Montpellier – Dijon 4:2, Nice -Angers 3:0, Saint-Etienne – Metz 1:0.