Ligue 1: Lyon najavio izlazak iz krize, domaće pobjede Strasbourga i Bresta

Lyon je večeras pred svojim navijačima najavio izlazak iz krize u kojoj se nalazi na početku nove sezone, a bolji je bio tim Rudija Garcije od Metza s 2:0.

Pitanje pobjednika riješeno je u prvom dijelu, pošto su Lavovi preko Depaya i Dembelea stekli prednost od 2:0, koju su sačuvali do kraja.

Pobjede su večeras još upisali i Strasbourg i Brest. Strasbourg je sa 1:0 savladao Nicu, koja je meč završila s igračem manje.

U 56. minuti je Racine dobio drugi žuti karton, ali je do tada Strasbourg već imao prednost od 1:0, zahvaljujući pogotku Thomassona iz 23. minute.

Brest je nadigrao Dijon s 2:0, dok su utakmice Montpelliera i Angersa, odnosno Reimsa i Nimesa završene bez golova.

Ranije danas je Lille na domaćem terenu s 3:0 savladao Bordeaux.