Ligue 1: Aktuelni prvak s igračem manje se odbranio pred naletima Marseillea i osvojio bod

U posljednjoj večerašnjoj utakmici 21. kola francuske Ligue 1, Marseille i Lille su na Velodromu podijelili bodove, bilo je 1:1.

Poslije svega što se dešavalo večeras na terenu, gosti su osvojili ”slađi” bod, jer su još od 32. minuta imali igrača manje na terenu, pošto je Benjamin Andre dobio dva žuta kartona.

Prije toga, aktuelni prvak Francuske je poveo u 15. minutu golom Svena Botmana, koji je bio najviši u skoku pred golom domaćih poslije centaršuta Sancheza iz kornera – 0:1.

Naravno, Marseille je u nastavku sa igračem više imao više od igre, a na izjednačenje se čekalo do 75. minuta, kada je Payet izveo korner, poslao loptu na ivicu kaznenog prostora, odakle Cengiz Under prelijepim udarcem pogađa lijevi ugao gola gostiju – 1:1.

Sam finiš meča protekao je u snažnom pritisku domaćih koji imaju za čime da žale. Malo je nedostajalo da gosti postignu autogol u nadoknadi vremena, ali su uspjeli izbiti loptu u korner. Potom je Under bio u velikoj prilici, kada je golman Grbić odbranio, a u posljednjim sekundama je i pokušaj Lirole bio neuspješan.

Marseille je sada treći na tabeli sa 37 bodova, a Lille je na desetoj poziciji sa 29 bodova.