Ligata ispisao historiju: Druga liga FBiH dobila najstarijeg strijelca ikada, Čelik kiksao

Zanimljivo je bilo i proteklog vikenda na terenima Druge lige FBiH Centar, a iskusni fudbaler Unisa Jasmin Ligata ispisao je historiju ovog ranga bh. fudbala.

Naime, Ligata je sa svojim Unisom gostovao Krivaji u Zavidovićima u 13. kolu, postigao je pogodak u pobjedi kluba iz Vogošće od 1:3 te postao najstariji strijelac ove lige ikada.

Ligata je ušao s klupe i dvije minute prije kraja ovjerio pobjedu Unisa pogodivši za konačnih 1:3. Prethodno su za Unis pogađali Ismar Čomaga i Mak Muharemović. Jedini gol za Krivaju je postigao Haris Džafić.

Ligata, inače dugogodišnji sportski novinar i PR, je postao najstariji strijelac Druge lige FBiH u historiji pošto je na dan kad je zatresao mrežu imao 43 godine, pet mjeseci i jedan dan.

Novi kiks napravio je zenički Čelik, koji nije uspio da slavi na gostovanju Kolini na Ustikolini kod Goražda. Bilo je 1:1.

Vodio je Čelik od 53. minute golom Besima Kolića, ali bod domaćinu donosi Armin Polovina u 72. minuti.

Lider na tabeli Stupčanica je nakon debakla u prošlom kolu protiv Unisa (6:0), uspio da se vrati na pobjednički kolosijek i upiše tri boda u pobjedi nad protiv Moševca na domaćem terenu. Bilo je 3:2 u sjajnom meču ova dva tima.

Povela je Stupčanica u 21. minuti preko Fijada Mehanovića, a desetak minuta poslije Hadis Krehmić je vratio stvari na početak pogodivši za 1:1.

Potom u nastavku opet pogađa Mehanović i vraća vodstvo Stupčanici, a na 3:1 je u 78. minuti povisio Munib Karahmetović. Konačnih 3:2 postavio je Krehmić minut poslije.

Stupčanica kao lider ima 33 boda, slijedi visočka Bosna sa 29, Čelik i Unis imaju po 26, Borac Jelah 24, Mođevac 23, Famos 21, Krivaja 20…