Liga za prvaka: Široki u derbiju nadigrao Sparse na Grbavici, Zrinjski slavio na gostovanju

Košarkaši Širokog slavili su u Sarajevu protiv Sparsa rezutatom 69:83, u okviru 5. kola košarkaške lige za prvaka BiH.

U izjednačenom prvom dijelu na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 40:44 za goste. Treća četvrtinu Široki je dobio 10 razlike i već tada sve je bilo riješeno.

U pobjedničkom sastavu najbolji su bili Mateo Drežnjak i Filip Kraljević sa po 20 koševa. Vrlo dobru igru pružili su i Dario Drežnjak 15 koševa, te Goran Filipović 12 poena.

Kod Sparsa najefikasni su bili Kenan Bajramović sa 17 i Ibrahim Durmo sa 11 poena.

Zrinjski je kao gost savladao Mladost sa 85:71.

Plemiće je do pobjede vodio Rikić koji je postigao 29 poena uz 12 skokova. Ramljak je dodao 23 poena uz 7 skokova i 9 asistencija. Kod domaćina bolji od ostalih bio je Sudzum sa 14 poena.