Liga za prvaka BiH: Leotar lako slavio protiv Čelika i prekinuo niz od četiri poraza

Košarkaši Leotara slavili su protiv Čelika rezultatom 87:73 u petom kolu Lige za prvaka Bosne i Hercegovine.

Nakon četiri vezana poraza, Leotar je konačno došao do pobjede u Ligi 6, a u Trebinju je bez ikakvih problema ‘pao’ Čelik.

Već nakon prve dionice, u kojoj je domaćin bio iznimno efikasan, bilo je plus 14 za Leotar (33:19). U drugoj četvrtini Zeničani su uspjeli makar zaustaviti nalet domaćina, no nisu mogli ugroziti prednost.

Drugo poluvrijeme, obje četvrtine, donijele su manje-više ravnopravnu borbu. Trebinjci su bez ikakvih problema sačuvali prednost i upisali lijepu pobjedu.

Stefan Mijović je vodio Leotar do trijumfa sa 22 poena, a 16 je dodao Nikola Đurasović. U redovima Zeničana najefikasniji je bio Milivoje Božović sa 17.