Liga prvaka: Rapid i Grahovac slave veliki preokret, Celtic nije uspio savladati Dance

Fudbaleri bečkog Rapida ostvarili su minimalnu prednost nakon prvog meča drugog pretkola Lige prvaka protiv Sparte iz Praga, dok su Celtic i Midtjylland remizirali.

Rapid je slavio protiv Sparte na svom terenu rezultatom 2:1 nakon preokreta. Već u trećoj minuti Ladislav Krejci je doveo goste u vodstvo.

Ipak, u nastavku preokret u režiji jednog čovjeka. Cristoph Knasmullner je sa dva gola, u 63 i 71. minuti, pogađo za preokret. U posledjnjih 20-tak minuta za domaće je igrao i bosanskohercegovački fudbaler, Srđan Grahovac.

Uzbudljivo je bilo i na Celtic Parku gdje je domaći Celtic remizirao sa Midtjyllandom rezultatom 1:1.

Liel Abada je u 39. minuti doveo Škote u vodstov, ali je samo pet minuta kasnije Nir Bitton dobio crveni karton i domaćin je ostao u problemu.

Ipak, brojčano su se timovi poravnali u 56. minuti kada i gosti ostaju bez igrača u polju pošto je crveni karton dobio Andres Dreyer. Ipak, Danci do poravnanja i velikog rezultata stižu u 66. minuti preko Evandera.