Liga prvaka: Islanđani golovima u zadnjim minutama ublažili poraz u Zagrebu, trijumf Malmoa

Dio prvih utakmica prvog pretkola Lige prvaka odigran je večeras. Uspješni su bili klubovi za koje nastupaju bh. reprezentativci.

Dinamo je imao priliku deklasirati Valur u Zagrebu. Domaćin je vodio s 3:0 golovima Ademija (dva) i Majera, propustio realizirati i jedanaesterac, da bi u svega dvije minute Islanđani smanjili na podnošljivih 3:2 pred revanš. Prvo je Sigurdsson u 88. minuti pospremio odbijenu loptu u mrežu hrvatskog prvaka nakon što je golman Zagorac odbranio penal, a zatim Adolphson minut prije kraja postavio konačan rezultat.

Luka Menalo je igrao do 59. minute, kada ga je zamijenio Mario Ćuže. Amer Gojak je utakmicu odgledao s Dinamove klupe.

Malmo je ostvario minimalnu pobjedu od 1:0 nad Rigom, bizarnim golom Antonija Čolaka. Anel Ahmedhodžić odigrao je cijeli meč za švedsku ekipu, Adi Nalić ušao u 67. minuti umjesto Nanasija.