Liga prvaka: Hakimi donio veliki trijumf Dortmundu, Napoliju samo bod iz Belgije

Prve dvije utakmice današnjeg programa Lige prvaka odigrane su u Belgiji i Češkoj. Borussia Dortmund je slavila na gostovanju Slaviji Prag rezultatom 2:0, dok su Genk i Napoli odigrali bez golova.

Nakon remija sa Barcelonom bez golova, Dortmund je upisao i prvi trijumf ove sezone na gostovanju Slaviji Prag.

Prvi gol na utakmici postigao je Achraf Hakimi u 35. minuti susreta nakon sjajnog solo prodora u kojem je sa loptom pretrčao više od pola terena.

Domaći se nisu predavali, već su svim silama napali gol Dortmunda, ali bez rezultata. Najbolju priliku u 72. minuti propusto je Petr Sevcik čiji je udarac očešao stativu. Do kraja je Hakimi uspio postići još jedan gol i tako zapečatiti sudbinu domaćih.

Bez golova završen je duel između Genka i Napolija. Iako nismo vidjeli golove, meč je bio posve otvoren i prilike su bile na sve strane.

Genk je odigrao hrabro i stvorio je nekoliko sjajnih prilika, ali ipak najbolju je propustio Jose Callejon na otvaranju drugog dijela kada je promašio gotovo prazan gol.

Ostalo je 0:0 pa su ekipe podijelile po bod. Program drugog kola Lige prvaka nastavlja se večeras.