Liga prvaka: Dinamo uz asistenciju Hajrovića zakoračio u treće pretkolo, remi u derbiju u Plzenu

Fudbaleri zagrebačkog Dinama ostvarili su veliku prednost u prvom meču drugog pretkola kvalifikacija Lige prvaka pošto su slavili na gostovanju Saburtalu rezultatom 2:0.

Dinamo je ušao u ovaj dvomeč kao veliki favorit, ali je trebalo to opravdati i na terenu. Nije baš išlo sve po planu Modrih, pošto u prvom poluvremenu nije bilo golova, ali ni dominacije favorizovanog tima.

Ipak, u nastavku Zagrepčani rješavaju pitanje pobjednika. Prvo je u 67. minuti bosanskohercegovački fudbaler Izet Hajrović asistirao s desne strane za gol Mislava Oršića glavom, da bi konačan rezultat postavio Borna Petković deset minuta kasnije sa bijele tačke.

Kompletan meč je, osim Hajrovića, odigrao i drugi bh. fudbaler i reprezentativac, Amer Gojak, te je u finišu susreta dobio žuti karton.

U drugom meču dana, koji je ujedno i jedan od derbija drugog pretkola, Plzen i Olympiakos su odigrali bez golova.

Domaćin je bio nešto bolji rival, malo više prijetio i stvarao šanse, ali je na kraju završeno 0:0, tako da će putnik biti određen u revanšu u Grčkoj.