Liga nacija: Sjajan meč pripao Turcima nakon preokreta protiv Rusije, uspješni i Albanci

Uz duel Nizozemske i Bosne i Hercegovine, odigrano je još šest duela Lige nacija u divizijama B i C.

Derbi, ujedno i najzanimljiviji meč, u Istanbulu su odigrali Turska i Rusija, a završen je rezultatom 3:2 za domaćina.

Denis Cheryshev je u 11. minuti doveo gosta u vodstvo, ali su Rusi neposredno nakon toga ostali sa igračem manje jer je Andrey Semenev dobio direktan crveni karton. To je donijelo preokret Turaka preko Karamana i Undera do odlaska na odmor. Po gol u nastavku postigli su Tosun i Kuzyayev za konačnih 3:2.

Golom Davida Brooksa Vels je rezultatom 1:0 slavio protiv Irske, dok je Finska rezultatom 2:1 slavila na gostovanju kod Bugarske.

U C diviziji je Albanija rezultatom 3:1 slavila protiv Kazahstana, dok je Bjelorusija slavila protiv Litvanije (2:0). Armenija je rezultatom 2:1 slavila protiv Gruzije na gostovanju.