Leverkusen slavio na krilima sjajnog Vollanda, Paderborn sve bliži Cvajti

Paderborn i Bayer iz Leverkusena su večras odigrali posljednji meč 18. kola Bundeslige, a Apotekari su slavili sa ubjedljivih 1:4.

Ključni igrač u ovoj pobjedi Leverkusena bio je sjajni Kevin Volland, koji je već na startu utakmice postigao dva pogodka u 11., odnosno 14. minuti.

Tako je olakšao sebi i svojim saigračima, koji su u nastavku utakmice igrali opuštenije, te su postigli još dva gola.

Baumgartlinger je u 36. minuti povisio na 0:3, da bi Srbeyn na otvaranju drugog poluvremena smanjio na 1:3.

Konačni rezultat je postavio mladi Kai Havertz 15 minuta prije kraja utakmice.

Leverkusen je s ova tri boda stigao na šesto mjesto, pošto ima 31 bod, dok je Paderborn, čini se, sve bliži povratku u Cvajtu. Ovaj tim je posljednjeplasirani sa svega 12 bodova. Od sigurne zone ga dijeli šest bodova…