Leotar pobijedio Gračanicu na domaćem terenu uz veliku podršku navijača

Leotar je u jednoj od najzanimljivijih utakmica 12. kola rukometne Premijer lige Bosne i Hercegovine pobijedio Gračanicu na domaćem terenu uz veliku podršku navijača (24:21).

U prvom poluvremenu viđena je žustra i borbena utakmica u kojoj su igrači Leotara pokazali više.
Nakon izjednačene igre na otvaranju susreta Trebinjci su napravili jednu seriju i otišli na 7:4. Gračanica je zaigrala bolje i izjednačila (8:8). Ipak do kraja poluvremena boljom domaći su napravili razliku od tri gola i na odmor se otišlo rezultatom 14:11.

U drugom poluvremenu obje ekipe su napravile dosta tehničkih grešaka, a u 39. minuti domaći su prvi put otišli na četiri gola prednosti (17:13). Gračanica je imala priliku doći na samo gol zaostatka, ali uslijedila je katastrofalna igra u napadu, što je Leotar kaznio i u konačnici došao do pobjede od 24:21.