Leicester nastavlja da briljira: Vardy i družina potopili Svrake za treće mjesto Premier lige

Fudbaleri Leicestera u pretposljednjem meču sedmog kola engleske Premier lige pregazili su Newcastle rezultatom 5:0.

Domaćin je nastavio sa sjajnim partijama ove sezone i vezao je novi poraz dovoljan za treće mjesto na tabeli.

U prvom poluvremenu vidjeli smo samo jedan gol, ali je on bio sjajan. Ricardo Pereira je odigrao dupli pas sa Ayozeom Perezom i postigao je prelijep pogodak sa distance.

Ipak, u finišu prvog dijela Isaac Hayden dobija direktan crveni karton i tako Svrake ostavlja u katastrofalnoj situaciji.

Lisice su to znale iskoristiti u nastavku i do vrha napuniti mrežu gostiju. Dva gola postigao je sjajni Jamie Vardy, a po jedan djelo su Wilfireda Ndidija i autogol Paula Dummeta.

Završeno je rezultatom 5:0, pa su Lisice nastavile svoj skok na tabeli sve do trećeg mjesta.