Lazio i Inter remizirali uz dva crvena kartona, minimalne pobjede Parme i Beneventa

Lazio i Inter su odigrali 1:1, dok su Parma i Benevento ostvarili minimalne pobjede protiv Verone i Bologne u 3. kolu Serije A.

Nebeskoplavi i Nerazziri su odigrali susret koji je obilovao nervozom, a obilježila su ga dva crvena kartona, sa svake strane po jedan.

Gosti su poveli u 30. minuti preko Lautara Martineza, a izjednačio je Sergej Milinković-Savić u 55. minuti. U 70. minuti Lazio je ostao bez isključenog Cire Immobilea koji je ošamario Artura Vidala, dok je Stefano Sensi isključen u 86. minuti zbog guranja Patrica Gabarrona.

Parma je pobijedila Veronu sa 1:0, a pobjednika je odlučio gol Jasmina Kurtića u prvoj minuti.

Benevento je golom Lapadule u 66. minuti nadigrao Bolognu i stigao je već do šestog boda u sezoni.