Lavovi bez pobjede i nakon drugog kola Ligue 1: Angers pregazio ekipu Lyona

Fudbaleri Lyona doživjeli su neprijatno iznenađenje na gostovanju Angersu, gdje su danas poraženi s visokih 3:0 u meču drugog kola francuske Ligue 1.

Domaćin je poveo u 20. minutu golom nekadašnjeg fudbalera Southamptona Sofiana Boufala, koji je sjajno reagovao na drugoj stativi pored neprimjetne odbrane gostiju.

Do kraja poluvremena oba tima su imala priliku da postignu po gol, ali se mreža ponovo zatresla u 53. minutu kada je stoper Lyona Marcelo postigao komičan autogol.

Čini se da su sve nade Lyona splasle u 65. minutu kada je iskusni Maxwel Cornet zaradio drugi žuti karton i isključenje na nešto više od pola sata prije kraja susreta.

Angers nije želio da se zaustavi, već je u 77. minutu nanio još ubjedljiviji poraz Laonu kada se u strelce upisao Azzeddine Ounahi, na dodavanje dvostrukog asistenta Jimmyja Cabota.

Bio je to definitivno slom Lavova, koji ni poslije dva kola ne znaju za pobjedu, budući da su u prvom kolu odigrali samo 1:1 protiv Bresta.

Poraz Lyona dolazi ni nepuna 24 sata od debakla Lillea, branioca trofeja u Ligue 1, koji je dotučen protiv Nice (0:4).