Lakersi prokockali prednost od 17 poena, Mavsi dvaput dobili prvake u zadnje tri večeri

Dallas Mavericksi su po drugi put pobijedili Los Angeles Lakerse u posljednje tri večeri.

Susret je zaključen rezultatom 108:93 u korist Mavsa, ali tokom prvog poluvremena nije djelovalo da će tako završiti s obzirom da su gosti iz Kalifornije imali prednost od 17 poena razlike (37:54).

No, Dallas je polako smanjivao distancu, a zatim sjajnom partijom u zadnjoj četvrtini stigao do preokreta te čak i glatke pobjede.

Ovog puta, za promjenu, najefikasniji kod Mavericksa nije bio Luka Dončić (18 poena, 13 asistencija), pobjedničku ekipu u poenima su predvodili Dwight Powell (25 poena) i Dorian Finney-Smith (21), koji su tako nadomjestili izostanak povrijeđenog Kristapsa Porzingisa.

Najviše poena kod aktuelnih prvaka su ubacili Ben McLemore (20) i Anthony Davis (17).

Lakersi su trenutno peti na Zapadu s omjerom 35-25, Mavsi su jedno mjesto ispod njih (33-26).