Lagan trijumf u Bastadu: Damir Džumhur eliminisao 7. nositelja turnira

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur, danas je pobjedom protiv Caspera Ruuda (65. igrač svijeta), inače 7. nositelja ovog turnira, započeo svoj nastup na ATP turniru u švedskom Bastadu.

Džumhur je bio bolji protivnik na terenu od samog početka, a sredinom prvog seta je propustio dvije brejk lopte za vodstvo od 4:3.

Ipak, do brejk lopte je došao u vjerovatno i najboljem trenutku, pri rezultatu 4:4.

Tada je došao nadomak vodstva od 1:0 u setovima, što je potvrdio dobrim servisom za 6:4.

Odmah na startu drugog seta Džumhur pravi novi brejk, ali tada uzvraća Norvežanin i poravnava na 1:1.

Ipak, već u narednom gemu bh. teniser pravi novi brejk, koji je ovaj put i potvrdio te poveo sa 3:1.

Do kraja nije imao problema da dođe do pobjede. Drugi set je riješio sa ubjedljivih 6:2 i plasirao se u osminu finala turnira.

Tamo ga očekuje duel sa Špancem Robertom Carballesom Baenom.