Kvalifikacije za SP: Grci izvukli bod u Španiji, Ibrahimović asistirao u pobjedi Švedske

Odigrani su susreti prvog kola evropskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u još pet grupa.

Iznenađenje su priredili neuništivi Grci, koji su izvukli remi na gostovanju kod Španije u Granadi.

Poveli su domaćini u 33. minuti preko Alvara Morate, da bi gosti do izjednačenja stigli pogotkom Anastasiosa Bakasetasa s bijele tačke u 57. minuti. Prethodno je Inigo Martinez napravio bizaran faul u vlastitom šesnaestercu dok je ispucavao loptu. Do kraja je ostalo 1:1, veliki rezultat za Grke.

Zlatan Ibrahimović se vratio u švedsku reprezentaciju i imao zapažen nastup. Asistirao je Viktoru Claessonu za pobjedu od 1:0 nad Gruzijom. Ibrahimović je igrao do 84. minute, kada ga je zamijenio Robin Quaison.

Italija nije dozvolila iznenađenje protiv Sjeverne Irske, slavila je 2:0 golovima Berardija i Immobilea, dok su se Nijemci lako obračunali s Islandom (3:0).

Sjeverna Makedonija se uspjela vratiti u meč protiv Rumunije nakon što je gubila 2:0 (strijelci za domaćine Tanase i Mihaila). U 82. minuti pogodio je Ademi, a samo minut kasnije na 2:2 izjednačio Trajkovski. Ipak, pet minuta prije kraja Ianis Hagi postavlja konačnih 3:2.