Kvalifikacije za Mundijal: Brazil jedini maksimalan, Vidal se razigrao, Urugvajci razbili Kolumbijce

Utakmicama trećeg kola sinoć su nastavljene južnoameričke kvalifikacije za odlazak na Svjetsko prvenstvo 2022. godine u Kataru.

Jedina maksimalna ekipa nakon tri kola je Brazil. Pogotkom Roberta Firmina iz 66. minute Brazilci su rezultatom 1:0 bili bolji od Venecuele i tako zadržali maksimalan učinak.

Do važne pobjede stigao je i Čile na krilima Artura Vidala. Fudbaler Intera je postigao dva gola u 19. i 34. minuti, a jedan od njih konkuriše i za najljepši pogodak u karijeri ovog iskusnog veznog fudbalera.

Derbi dana ujedno je bio i prvi meč, a Urugvajci su neočekivano lako rezultatom 3:0 slavili na gostovanju Kolumbiji.

Već u petoj minuti Edinson Cavani je pogodio nakon greške domaće odbrane, da bi na 0:2 pogodio Luis Suarez sa bijele tačke u 54. minuti. Konačnih 0:3 postavio je u 73. minuti Darwin Nunez sjajnim golom sa distance.