Italija bez milosti protiv Lihtenštajna, nevjerovatan povratak Švedske i Danske

Osim utakmice naše reprezentacije odigrano je još nekoliko kvalifikacionih susreta za EP.

Italija je u grupi J u kojoj se nalaze i naši Zmajevi bez problema deklasirala slabašni Lihtenštajn sa 6:0.

Azzurri su sve riješili još u prvom dijelu kada su pogađali Sensi u 17., Verratti u 32., te Quagliarella iz penala u 35. i 45. minuti čime je postao najstariji strijelac u historiji italijanske reprezentacije, sa 36 godina i dva mjeseca.

Trijumf domaćih u nastavku ovjerili su Kean u 70. i Pavoletti u 77. minuti za konačnih 6:0.

Zanimljivo je bilo u skandinavskom derbiju u kojem je Norveška golovima Johnsena u 41. i Kinga u 59. minuti vodila sa 2:0 protiv Švedske, ali su gosti preko Claessona u 70. i Quaisona u 86., te 91. minuti stigli do nevjerovatnog preokreta. Ni to nije bilo sve, jer je Kamara u sedmoj minuti sudijske nadoknade izjednačio za konačnih 3:3.

Očekivanu pobjedu ostvarila je i Španija protiv Malte u gostima sa 0:2, a strijelac oba gola za Furiju bio je Morata.

Švicarska našeg stručnjaka Vladimira Petkovića prokockala je vodstvo od 3:0 protiv Danske. Strijelci su bili Freuler u 19., Xhaxa u 66. i Embolo u 76. minuti, a Danci su u samom finišu preko Jorgensena, Gytkjaera i Dalsgaarda došli do senzacionalnog boda .