Kvalifikacije za EP: Hrvatska u Osijeku iskoristila poklone Velšana, Island bolji od Albanije

Hrvatska je u 3. kolu grupe E kvalifikacija za EP slavila protiv Velsa sa 2:1 u susretu odigranom na stadionu Gradski vrt u Osijeku.

Svjetski viceprvaci su nakon neočekivanog poraza od Mađarske u prošlom kolu bili pod imperativom pobjede, a do nje su došli zahvaljujući velikim greškama gostujuće odbrane.

Vatreni su poveli u 17. minuti. Nakon kontre Perišić je pokušao uposliti Kramarića, ali je Jamie Lawrence u pokušaju da spasi gol, nespretno poslao loptu u vlastitu mrežu za 1:0.  Na startu drugog dijela, u 48. minuti, Perišić je iskoristio novu slabu reakciju Velšana i povisio je na 2:0.

Gosti nisu igrali toliko loše, imali su neke svoje šanse, a u 77. minuti uspjeli su smanjiti. Brooks je šutirao sa 16 metara, lopta je zakačila Vidu i prevarila Livakovića. Do kraja je ipak ostalo 2:1 i Hrvatska je stigla do bitnih bodova.

U istom terminu u grupi H svoj susret su odigrali Island i Albanija, a domaćin je došao do minimalne pobjee golom Gudmundssona u 22. minuti.