Kvalifikacije za EP: Fudbaler BATE-a donio Bjelorusiji trijumf u nadoknadi, remi Kipra i Kazahstana

Prve utakmice današnjeg programa 5. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo odigrane su u Talinu i Nikoziji.

Bjelorusija je ostvarila prvu pobjedu u kvalifikacijama, i to na gostovanju kod Estonije.

Na početku drugog poluvremena gosti su poveli preko Nikite Naumova, da bi izjednačio Erik Sorga u 54. minuti. Potom je uslijedila prava ofanziva Bjelorusa, koji su čak četiri puta pogađali okvir gola Estonije, da bi im tri boda donio fudbaler BATE-a iz Borisova Maksim Skavysh u sudijskoj nadoknadi, pogotkom za konačnih 1:2.

Bjelorusima ova pobjeda vjerovatno neće mnogo značiti u nastojanjima da se domognu EP, u grupi C s Njemačkom i Holandijom drže predzadnje mjesto i imaju veliki zaostatak za ovim selekcijama, dok su Estonci na dnu bez ijednog osvojenog boda.

Na Kipru su domaća reprezentacija i Kazahstan remizirali. Gosti su poveli već u drugoj minuti preko Schetkina, izjednačio je Pieros Sotiriou u 39. minuti.

S ovim bodom Kazahastan ima ukupno sedam i treći je u grupi I, dok je Kipar predzadnji sa četiri boda.