Kup Turske: Milošević strijelac za Konyaspor, nastup Zubanovića u iznenađujućoj pobjedi drugoligaša

U ranom dnevnom terminu danas su odigrane dvije utakmice petog kola Kupa Turske.

Konyaspor je savladao ekipu Altinordu rezultatom 3:1. Na stadionu u Konji poveli su gosti preko Destana, da bi domaći pogocima Karademira i Sahinera došli do preokreta.

Konačnih 3:1 postavio je reprezentativac BiH Deni Milošević u 80. minuti, koji je ušao u drugom poluvremenu umjesto Karakaye.

Iznenađenje je priredio drugoligaš Tuzlaspor koji je u gostima savladao Genclerbirligi, sastav iz najvišeg ranga. Pogotke za eliminaciju superligaša postigli su Vedat Bora i Adama Sarr, a zanimljivo da je za pobjednički sastav nastupio i bivši juniorski reprezentativac BiH Faris Zubanović, koji je zamijenio Ozcana u 81. minuti meča.