Kup Njemačke: Selimbegovićev Regensburg prošao dalje nakon penala, Demirović igrao u porazu Freiburga

Još šest utakmica šesnaestine finala Kupa Njemačke odigrano je večeras, a prava drama viđena je u duelu Wehena i Regensburga, tima koji s klupe predvodi bh. stručnjak Mersad Selimbegović.

Nakon 120 minuta igre nije bilo golova na ovom meču, a u penal-seriji se bolje snašao upravo Selimbegovićev tim, koji slavi sa 2:4 i prolazi u osminu finala.

Wolfsburg je ranije bez problema sa 4:0 razbio Sandhausen, dok je RW Essen sa 3:2 nadigrao Fortunu iz Dizeldorfa.

Werder je bez problema prošao na gostovanju kod bivšeg bundesligaša Hannovera, kojeg je savladao s laganih 0:3, dok je u duelu dva bundesligaša bio uspješniji Stuttgart, koji je s minimalnih 1:0 bio bolji od Freiburga.

Za Freiburg je u ovom meču nastupio i Ermedin Demirović, koji je u drugom poluvremenu ušao s klupe. Priliku je dobio od 54. minute, ali nije pomogao svojim saigračima da dođu barem do produžetaka.

Također, nakon penala je i Bochum eliminisao Mainz.