Kup FBiH: Olimpik preko Goražda do glavne faze takmičenja, Klis doživio težak poraz od GOŠK-a

Odigrane su utakmice drugog kola seniorskog Kupa FBiH, a u najzanimljivijem susretu Olimpik je na Otoci sa 2:0 savladao Goražde.

Vukove su u glavnu fazu Kupa BiH odveli Pandža golovima u 45. minuti, Džafić u 60. i Kotarević u 85. minuti. Poraz gostiju ublažio je Tatar tri minute prije kraja.

Prošlosezonski polufinalista Kupa, ekipa Klisa doživjela je težak poraz na svom terenu od GOŠK-a rezultatom 0:4. Dva gola za Gabeljane postigao je Kulović, a po jednom su pogađali Mašić i Rizvanović.

Ljubuški je sa nevjerovatnih 7:0 savladao Čapljinu, dok je ubjedljiv bio i TOŠK koji je kao gost nadigrao Moševac sa 1:5. Na utakmicama koje su završeno neriješeno u toku je izvođenje jedanaesteraca.

Podsjetimo, izvlačenje parova 1/16 finala Kupa Bosne i Hercegovine za sezonu 2019/20 biće održano u petak, 13.09.2019. u 12:00 sati, u prostorijama NSBiH u Sarajevu.