Krznar nije očajan nakon poraza Dinama od Villarreala: Aktivan je rezultat i šansa postoji

Dinamo je poražen u prvoj četvrtfinalnoj utakmici Evropske lige. Na stadionu Maksimir bolji je od domaće ekipe bio Villarreal koji je pogotkom Gerarda Morena s bijele tačke slavio 1:0.

Hrvatski prvak tražit će na gostujućoj utakmici za sedam dana priliku za plasman u polufinale EL.

”Utakmica jednog paradoksa. U prvom poluvremenu smo dominirali, ali primili gol. U nastavku je Villarreal bio bolji. Nismo viši bili pravi i moramo biti sretni što je završilo 0:1. Aktivan je rezultat i šansa postoji. Ovih 0:1 je rezultat koji možemo stići. U igri smo”, rekao je trener zagrebačke ekipe Damir Krznar i dodao:

”Pali smo zbog želje igrača da dođu do nečega, a u toj želji su se radile stvari koje nismo pripremali. Villarreal može držati loptu dvije minute ako treba. Nismo imali strpljenja čekati, ali ponavljam, imamo šansu. Petković je pokazao da može odraditi, nije to pravi Petko, ali za sedam dana će on i Gvardiol biti spremniji i s te strane se možemo nadati i spremnijem Dinamu.”

Utakmicu je prokomentaisao i Bruno Petković:

”Osim zadnjih 10-15 minuta gdje su napravili razliku, bili smo ravnopravni s njima, a utakmicu smo izgubili zbog nesretnog penala. Ima još 90 minuta igre i sve je otvoreno.”

”Znali smo da nas čeka jako teška utakmica. Trebamo ubaciti u brzinu više ako želimo nešto napraviti u drugoj utakmici. Nije lagano se braniti s njima, super su tehničari, mogu loptu s jedne strane terena na drugi prebacivati i to je jako naporno pratiti. Ipak, osjećam da možemo više. Danas smo se branili većinu utakmice. U uzvratu trebamo biti žešći i muški ih napasti”, dodao je Joško Gvardiol.