Krka savladala Megu Bemax na domaćem terenu, odlična partija Atića u poraženom timu

U utakmici šestog kola ABA lige Krka je na domaćem parketu pobijedila Mebu Bemax sa 74:69, a u poraženom timu odličnu partiju pružio je Edin Atić, reprezentativac Bosne i Hercegovine.

U prvoj četvrtini oba kluba su se raspucala s trojkama, a na kraju je Krka imala prednost od šest poena (27:21). Mega je u drugom periodu zaigrala nešto bolje i do odlaska na odmor uspjela je spustiti zaostatak na tri poena, tako da je prvi dio utakmice završen rezultatom 42:39.

U trećoj dionici gosti su kratko u dva navrata došli u prednost, ali Krka je otišla brzo do “plus 11”, a u posljednjih deset minuta ušli su sa devet poena prednosti. Mega je u finišu utakmice prišla na tri poena, međutim domaći tim nije dozvolio da naprave bilo šta ozbiljnije i slavili su sa pet poena prednosti rezultatom 74:69.

Krku je do pobjede vodio Marinelli sa 15 poena, tri asistencije i dva skoka, a odličan je bio i Đapa sa 14 poena i pet skokova. U poraženoj ekipi najefikasniji bio je Mesiček sa 15 poena, a jedan manje dodao je Simonović. Odličan je bio Atić sa 11 poena, osam skokova i tri asistencije.