Sport Centar

Kreću kvalifikacije za Evropsku ligu: Dvije utakmice bh. predstavnika u TV prenosu

Kvalifikacije za Evropsku ligu kreću večeras prvim utakmicama prvog pretkola, a na teren će i tri predstavnika Bosne i Hercegovine.

Kreću kvalifikacije za Evropsku ligu: Dvije utakmice bh. predstavnika u TV prenosu

Kvalifikacije za Evropsku ligu kreću večeras prvim utakmicama prvog pretkola, a na teren će i tri predstavnika Bosne i Hercegovine.

Bit će danas odigrane čak 43 utakmice, a sve će početi duelom Pyunika i Shkupija, dok će prvi na teren od bh. predstavnika Zrinjski i Radnik od 19 sati.

Viceprvak Bosne i Hercegovine Zrinjski, gostovat će u Skoplju Akademiji Pandev, protiv koje je favorit za prolazak u drugo pretkolo.

Plemići su odradili sjajan prelazni rok, pojačali se Tičinovićem, Zlomislićem, Govedaricom, Hadžićem i Lendrićem, te svakako da se ovdje očekuje njihov prolaz.

Makedonski tim je dosta mlad, ali i kvalitetan, a posebno se istiće jedno ime. To je Ljupco Doriev, koji je i najbolji strijelac ove ekipe. On igra na krilnoj poziciji, ali je prošle sezone u 30 utakmica postigao čak 16 pogodaka…

Bijeljince čeka znatno teži zadatak, pošto će igrati protiv slovačkog predstavnika Spartaka iz Trnave.

Hendikep za Radnik je i to što će domaću utakmicu igrati na neutralnom terenu, odnosno večeras će Spartak ugostiti na Gradskom stadionu u Banja Luci.

Dakle, ovaj susret također počinje u 19 sati, a njega ćete moći pratiti i u direktnom TV prenosu na Areni Sport 1.

Na Areni sport 1 ćete od 21 sat moći pratiti i posljednji meč naših predstavnika, u kojem će Široki Brijeg na Pecari dočekati kazahstanski Kairat Almaty.

U ovom dvomeču skoro i da nema favorita, pa obje ekipe imaju podjednake šanse za prolazak dalje.

Naravno, jako će biti bitna večerašnja utakmica za Širokobriježane, koji moraju dati sve od sebe da ostvare pozitivan rezultat pred revanš u Kazahstanu.

Širokom bi odgovarala bilo kakva pobjeda bez primnljenog pogotka…

Dakle, utakmice Radnika i Širokog Brijega možete pratiti direktno na TV Arena Sport 1.

Prvo pretkolo Evropske lige:

Pyunik – Shkupi
Ordabasy – Torpedo Kutaisi
Ventspils – Teuta
Alashkert – Makedonija GP
AEK Larnaca – Petrocub
Narva – Budućnost Podgorica
Flora – Radnički Niš
KuPS – Vitebsk
Sabail – Universitatea Craiova
Balzan – Domžale
Riteriai – Klaksvik
Ruzomberok – Levski
Akademija Pandev – Zrinjski
Brann – Shamrock Rovers
Brondby – Inter Turku
Crusaders – B36 Torshavn
Debrecen – Kukesi
Dinamo Tbilisi – UE Engordany
Liepaja – Dinamo Minsk
Kaunas Zalgiris – Apollon
Maccabi Haifa – Mura
Malmo – Ballymena
Molde – KR Reykjavik
Radnik Bijeljina – Spartak Trnava (Arena Sport 1)
Soligorsk – Hibernians
Speranta Nisporeni – Neftchi
Fola – Chikhura
Cnonnah's Q – Kilmarnock
Olimpija – RFS
Čukarički – Banants
Dunajska Streda – Cracovia
Europa FC – Legia
FCSB – Milsami
Zeta – MOL Vidi
Aberdeen – Rovaniemi
Cliftonville – Haugesund
Cork City – Niedercorn
St. Patricks – Norrkoping
Honved – Zalgiris
Široki Brijeg – Kairat (Arena sport 1)
Breidablik – Vaduz
Stjarnan – Levadia

akademija pandevfkradnikhskzrinjskikairat almatynksirokibrijegspartak trnava
KOMENTARI

KOMENTARI