Kramarić i Rudy donijeli trijumf Hoffenheimu nad Herthom, gosti završili meč s desetoricom

Hoffenheim i Hertha su večeras otvorili 10. kolo njemačke Bundeslige, a domaćin je u Sinshajmu slavio sa sigurnih 2:0.

Oba gola su postignuta u prvom poluvremenu. Andrej Kramarić je Hoffenheim u vodstvo doveo u 19. minuti, a Sebastian Rudy je za konačnih 2:0 pogodio devet minuta prije odlaska na odmor.

U nastavku je Hertha bila nemoćna, a definitivno je njene nade ugasio Boyata koji je u 76. minuti dobio direktan crveni karton.

Završilo je 2:0 i Hoffenheim je s ova tri boda došao na sedmo mjesto. Između ostalih, preskočio je i Herthu, koja je s dva boda manje na 11. poziciji.