Kraljevi savladali goste iz Baskije: Dva gola Ronalda

Nakon samo tri minute igre Cristiano Ronaldo je pogodio mrežu gostiju iz Blbaoa. Vrlo brzo Athletic je došao do izjednačenja. Igrala se 10. minuta kada je Javier Eraso iskoritio grešku odbrane Reala i postigao gol. U 19. minuti gosti su mogli do preokreta ali je udarac Artiz Aduriza odlično odbranio Keylor Navas.

U 37. minuti Madriđani opet dolaze u vodstvo, na asistenciju Danila mrežu gostiju pogađa James Rodriguez. Do kraja poluvremena još jedan gol u mreži Bilbaoa, a strijelac je u 45, minuti bio Toni Kross.

U drugom dijelu sve zanimljivo se desilo u posljednih desetak minuta. Prvo je Varane dobio crveni karton u 83. minuti, zatim Ronaldo postiže svoj drugi gola na utakmici u 87., da bi Elustondo u 90. minuti postavio konačnih 4:2.