Kraj ere: Schalke nakon 30 godina ispao iz Bundeslige, Bayern i Frankfurt lako slavili

Odigrana su tri meča njemačke Bundeslige u kojima su sva tri trijumfa ostvarile domaće ekipe, a najvažnija je ispadanje ekipe Schalkea.

Popularni Rudari do danas imali su matematičke šanse da izbore opstanak, ali su one bile na minimumu. Od večeras ne postoje jer je Schalke poražen u Bilefeldu od Arminije rezultatom 1:0.

Jedini gol na utakmici postigao je Fabian Klos u 50. minuti. Isti igrač je u samom finišu promašio i jedanaesterac. Bosanskohercegovački reprezentativac Sead Kolašinac igrao je u gostujućem timu cijeli meč.

Ekipa Bayerna nije imala nikakvih problema na svom terenu protiv Bayer Leverkusena i slavila je rezultatom 2:0.

Već u ranoj fazi meč je riješen. Prvo je u sedmoj minuti MaximChoupo-Moting doveo domaćina u vodstvo, da bi samo šest minuta kasnije Joshua Kimmich postavio konačan rezultat.

Problema nije imao ni Eintracht koji je golovima Hintereggera i Silve slavio rezultatom 2:0 protiv Augsburga.