Konyaspor ostvario pobjedu za skok na peto mjesto, Hadžiahmetović strijelac drugog gola

U 10. kolu Superlige Turske Konyaspor je ostvario pobjedu nad Kayserisporom i tako prekinuo niz od pet utakmica bez pobjede, a bh. reprezentativac Amir Hadžiahmetović je bio strijelac gola za 2:0.

Konyaspor je nešto bolje otvorio utakmicu, a već u 8. minutu je ekipa iz Konye imala prednost kada je Serdar Gürler zatresao mrežu gosta na asistenciju Cekicija.

Iako se Kayserispor uspio za kratko stabilizovati nakon primljenog gola, Konyaspor je opet preuzeo inicijativu što je u 45. minutu rezultiralo golom bh. reprezentativca Amira Hadžiahmetovića na asistenciju Nejca Skubica.

Gol Amira Hadžiahmetovića možete pogledati OVDJE.

U drugom poluvremenu Kayserispor je ozbiljnije zaprijetio, ali se istakao Ibrahim Šehić koji na kraju nije bio savladan. Nastup je upisao i Amar Rahmanović koji je u igru ušao u 80. minutu umjesto Cekicija.

Konyaspor nakon ove utakmice zauzima peto mjesto sa 17 osvojenih bodova, dok je Kayserispor na 13. poziciji sa šest bodova manje.

U narednom kolu klub bh. reprezentativaca dočekuje Fenerbahce koji trenutno zauzima treće mjesto na tabeli, ali se ne nalazi u veoma stabilnoj formi.