Konya remizirala sa Gaziantepom: Povratak Hadžiahmetovića, igrala trojica Zmajeva

Ekipa Konyaspora remizirala je sa Gaziantepom bez golova rezultatom 0:0 u 27. kolu turske Superlige, a nastupe su upisala trojica bosanskohercegovačkih reprezentativaca.

Prvi put starter za Konyaspor bio je Amar Rahmanović, doskorašnji fudbaler Sarajeva koji je tokom zime preselio u Tursku. Veznjak je, zajedno sa Denijem Miloševićem, počeo meč od prve minute, a onda je igrao do poluvremena.

Ono što može radovati selektora Ivayla Peteva, jeste da se nakon blaže povrede oporavio Amir Hadžiahmetović, koji je prve minute nakon dva meča pauze odigrao nakon što je ušao u igru u 65. minuti.

Danas nije bilo golova na utakmici, makar onih priznatih. Naime, gosti su u dva navrata postizali pogotke, ali su i Djilobodjiju i Dickou, oni opravdano poništeni nakon VAR konsultacije.