Konferencijska liga: Srđan Grahovac ispao sa Rapidom, Vitesse izbacio Fenerbahce

Rapid iz Beča nije uspio zadržati prednost iz prve utakmice, tako da je ekipa bh. fudbalera Srđana Grahovca ispala iz Konferencijske lige u šesnaestini finala, a Slavia iz Praga je izbacila Fenerbahce.

Na domaćem terenu Rapid je savladao Vitesse sa 2:1, ali nizozemski klub večeras je bio bolji na svom terenu sa 2:0 i tako prošao u osminu finala Konferncijske lige.

Grbić je bio strijelac u trećoj minuti, a Bero u 19. Grahovac je bio starter na ovom meču, a igrao je do 81. minute kada je zamijenjen.

Slavia je još jednom pobijedila Fenerbahce sa 3:2 i tako prošla dalje. Schranz je postigao jedan gol, a Sor dva za češku ekipu. Strijelci za turskog velikana bili su Yandas i Berisha.

PAOK je pobijedio Midtjylland sa 2:1 i otišlo se u produžetke. Živković i Vierinha pogađali su za domaće, a Hoegh za goste. Nije bilo pogodaka u produžecima, a onda je grčki tim bio bolji nakon penala rezultatom 5:3.