Konferencijska liga: Neviđena bruka Mourinhove Rome, iznenađujuće izgubio i Tottenham

Završen je jedan dio večerašnjeg programa utakmica trećeg kola grupne faze Konferencijske lige, a večer je obilježio šokantan poraz Rome na gostovanju u Norveškoj kod Bodo/Glimta (6:1).

Jose Mourinho je odlučio izvesti drugi tim u Norveškoj, ali uprkos tome ovaj poraz je šokantan i vjerovatno najveće poniženje u karijeri portugalskog stručnjaka. Erik Botheim i Patrick Berg su rano donijeli prednost domaćima od dva gola, a u 28. minuti Carles Perez je smanjio na 2:1.

Činilo se da ipak Roma može doći do povoljnog rezultata, ali uslijedio je veliki šok u drugom dijelu. Botheim je postigao drugi gol u 52. minuti, a onda su u rasponu od 71. do 80. minute pogađali Ola Solbakken, William Pellegrino i još jednom Botheim za konačnih 6:1.

Iznenađujući poraz doživio je i Tottenham u Nizozemskoj. Spursi su poraženi od Viessea rezultatom 1:0. Londonski klub je također igrao sa drugim timom, a jedini pogodak na utakmici postigao je Maximilian Wittek u 78. minuti.

U okviru ove grupe G Mura je izgubila od Rennesa na domaćem terenu (2:1). Od prve minute za slovenski tim igrao je bh. napadač Nardin Mulahusejnović. Serhou Guirassy je doveo francuski tim u prednost u 17. minuti.

Mitja Lotrič je vratio Muru u igru golom u 20. minuti, ali u finišu prvog dijela Gaetan Laborde je donio novu prednost gostima, a rezultat se nije mijenjao do kraja utakmice.