Konferencijska liga: Saničanin i Partizan izgubili u Beogradu, bh. dvojac presjedio poraz Cluja

Sa šest utakmica u terminu od 21 kompletirano je treće kolo grupne faze Konferencijske lige, a nastup je upisao samo jedan bh. fudbaler. Siniša Saničanin, reprezentativac naše zemlje, poražen je sa Partizanom.

Partizan je izgubio u Beogradu od Genta (0:1). U prvom dijelu nije bilo golova, a nijedna ekipa nije uputila udarac u okvir gola. Jedini pogodak na utakmici postigao je Sven Kums u 59. minuti. Saničanin je sa Partizan odigrao svih 90 minuta.

Cluj je također doživio minimalni poraz na svom terenu. Izgubili su od AZ Alkmaara sa 0:1. Jesper Karlsson je u 18. minuti pogodio i donio pobjedu gostima. U domaćoj ekipi na klupi je presjedio bh. dvojac Mateo Sušić i Daniel Graovac.

Zorya je u gostima savladala CSKA iz Sofije (0:1). Prelijep pogodak postigao je Allahyar Sayyadmanesh u 65. minuti za trijumf gostiju. Kod domaćih priliku za igru sa klupe nije dobio bh. fudbaler Hamza Čataković.