Konferencijska liga: Dva reprezentativca BiH u osmini finala, Peljto odradio dobar posao u Danskoj

Odigrano je pet revanš utakmica šesnaestine finala Konferencijske lige, a dva reprezentativca Bosne i Hercegovine plasirala su se u osminu finala sa svojim klubovima. To su Siniša Saničanin i Sead Kolašinac.

Partizan je pobijedio Spartu iz Praga sa 2:1 i tako potvrdio trijumf iz prvog susreta, te se plasiralo u osminu finala. Oba gola postigao je Gomes, u 7. i 24. minuti, a u 66. minuti je isključen zbog drugog žutog kartona. Pogodak za goste postigao je Hlozek u 85. minuti.

Saničanin je igrao svih 90 minuta ovog susreta.

Marseille je također potvrdio pobjedu iz prvog susreta protiv Qarabaga, a francuski klub je večeras slavio u gostima sa 0:3 Gueye, Guendouzi i De la Fuente bili su strijelci za tim sa Velodromea. Kolašinac je priliku dobio sa klupe u 82. minuti kada je zamijenio strijelca prvog gola.

Leicester je sa 1:3 slavio protiv Randersa i prošao dalje, a utakmicu u Danskoj sudio je najbolji bosanskohercegovački arbitar Irfan Peljto. Bh. sudija odradio je dobar posao. Pokazao je dva žuta kartona na večerašnjoj utakmici. Asistirali su mu Davor Beljo i Senad Ibrišimbegović, dok je četvrti arbitar bio Luka Bilbija.

PSV je prošao u osminu finala nakon remija u gostima sa Maccabi Tel Avivom, dok je Bodo/Glimt izbacio Celtic, kojeg je i večeras savladao i to sa 2:0.