Kompletirano 1. kolo Omladinske PLBiH: Juniori Željezničara nakon preokreta slavili na Grbavici

Juniori Željezničara su u okviru 1. kola Omladinske Premijer lige BiH savladali Zvijezdu 09 sa 3:2.

Fudbaleri Omera Joldića sezonu su otvorili pobjedom nakon preokreta.

Gosti su stigli u vodstvo golom Mojovića nakon kontranapada, a samo dvije minute trebale su Plavim da poravnaju. Nakon kornera i gužve u petercu najbolje se snalazi Salanović koji trese mrežu gostiju.

Za preokret i vodstvo od 2:1 pogodio je Ahmić nakon sjajnog prodora danas agilnog Subašića. Grešku odbrane Zvijezde za 3:1 iskoristio je Gasal koji je prošao i golmana i posljednjeg igrača odbrane i ušetao se s loptom u gol.

Kada se činilo da će utakmica završiti rezultatom 3:1, gosti izvode brz napad i dvije minute prije kraja Milošević pogađa za 3:2.

Željezničar je igrao u sastavu: Muftić – Musić, Drina, Bajramović, Dervić – Duraković, Ahmić – Subašić, Salanović, Mujić – Gasal. Još su igrali: Karalić, Beća, Aljić.

U narednom kolu Željezničar gostuje kod Slavije.