Koliko znači jedan igrač, mogli smo vidjeti na Turf Mooru: Saint-Maximin ostavlja Svrake u ligi

Fudbaleri Newcastlea došli su do velika tri boda na gostovanju Burnleyu rezultatom 2:1.

Newcastle, koji se žestoko bori za opstanak, došao je do zlatna tri boda i pobjegao je opasnoj zoni na šest bodova.

Svrake nisu ‘postojale’ na terenu u prvom dijelu, a Kleretsima je vodstvo donio Matej Vydra u 18. minuti nakon što je divno po lijevoj strani prošao Chris Wood i asistirao svom partneru u napadu za 1:0.

Nakon tačno sat vremena vidjeli smo konačno nešto od Newcastlea. Koliko znači jedan igrač, svjedoči nam sjajni, ali i povredama skloni, Allan Saint-Maximin.

Ofanzivac je ušao, prvo asistirao za Jacoba Murphyja za 1:1, a onda i donio pobjedu gostima samo četiri minute kasnije.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, tako da ekipa Stevea Brucea dolazi do velike pobjede.