Kolašincu samo 15 minuta: Schalke slavio nakon 13 utakmica, ali i dalje ‘zakucan’ za dno

Fudbaleri Schalkea slavili su nakon 13 utakmica bez uspjeha, pošto su danas bili bolji od Augsburga rezultatom 1:0.

Jedini gol na utakmici vidjeli smo rano, već u četvrtoj minuti Suat Serdar je pogodio za 1:0.

Nakon tog gola igralo se otvoreno i ekipe su imale po nekoliko izglednih prilika. Serdar je mogao do drugog gola u 36. minuti, ali je bio neprecizan.

S druge strane, velike prilike su imali Marco Richter i Ruben Vargas, ali bezuspješno.

Do kraja utakmice je u igru ušao i Sead Kolašinac. Odigrao je posljednjih 15 minuta. Schalke i nakon ove pobjede ostaje zakucan za dno tabele sa 13 bodova, što je 12 manje od mjesta koje vodi u play-off za opstanak.