Kolašinac i Topnici očerupali Vrančićeve Kanarince, Leicester nastavio seriju loših rezultata

U predvečernjem terminu danas su odigrane tri utakmice 32. kola Premiershipa.

Arsenal i Newcastle brojali su do četiri protiv Norwicha, odnosno Bornemoutha, dok je Everton nastavio loš niz Leicestera i slavio rezultatom 2:1 na svom Goodisonu.

Arsenal je zaigrao mnogo bolje u formaciji 3-4-3, doduše, protiv najslabijeg tima u Premier ligi, odavno otpisanog Norwicha.

Blistao je dvostruki strelac Pierre-Emerick Aubameyang, koji je najprije ukrao loptu i pogodio mrežu u 33. minutu. Četiri minuta kasnije, Aubameyang pronalazi Xhaku za 2:0 i tim rezultatom timovi odlaze na odmor.

U nastavku, ista priča, u 67. minutu, Aubameyang ponovo koristi očajnu reakciju odbrane gostiju – 3:0. I za kraj, Cedric Soares je ušao i postigao efektan pogodak sa dvadesetak metara.

Sead Kolašinac je odigrao cijeli meč za Topnike, kod Norwicha je Mario Vrančić ušao u 75. minuti umjesto Lukasa Ruppa i zaradio žuti karton četiri minute prije kraja utakmice.

Do četiri je također brojao i Newcastle i to u gostima protiv prežaljenog Bournemoutha, koji je sve sigurniji putnik u Championship. Newcastleu je već u prvom poluvremenu imao dva gola prednosti golovima Gaylea i Longstaffa, da bi u drugom dijelu po gol dali Almiron i Lazaro. Počasni pogodak za Trešnjice postigao je Gosling u nadoknadi vremena.

Bournemouth je ostao pretposljednji na tabeli sa 27 bodova, isto koliko imaju Aston Vila i West Ham, a bod više ima Watford. Vrančićev Norwich zakucan je za dno sa 21 bodom i gotovo izvjesno napušta elitu.

I za kraj, Everton je na Goodisonu pobedio Leicester sa 2:1. U 10. minutu pogodak je dao Richarlison, a potom u 16. i Sigurdsson iz penala.

Leicester je uspio da se vrati tek u drugom poluvremenu, kada je ušao Kelechi Ihenacho, koji je i pogodio u 51. minutu. Isti igrač je potom imao još jednu dobru priliku, a najbolju je propustio Ayoze Perez, pa je Leicester poslije dva remija, sada i izgubio.

Ovo je idealan rezultat za Chelsea koji večeras može da preuzme treću poziciju ako pobijedi West Hama, ali bi mogli da se približe i Manchester United i Wolverhamtpon koji i dalje ne odustaju od Lige prvaka.