Kolašinac asistirao u novom porazu Schalkea, Hertha došla do veoma važne pobjede

Hertha je došla do važne pobjede u borbi za opstanak protiv Schalkea u 31. kolu njemačke Bundeslige (1:2), a kod gola domaćih asistenciju je upisao reprezentativac Bosne i Hercegovine Sead Kolašinac.

Hertha je došla do važne pobjede u borbi za opstanak protiv Schalkea u zaostaloj utakmici 31. kola njemačke Bundeslige (1:2), a kod gola domaćih asistenciju je upisao reprezentativac Bosne i Hercegovine Sead Kolašinac.

Schalke je poveo već u šestoj minuti kada je Kolašinac uposlio Harita, a Marokanac je zatresao mrežu berlinskog kluba. Ipak, Rudari su do kraja upisali novi poraz.

Prvo je Boyata donio izjednačenje u 19. minuti, a potom je Ngankam pogodio za potpuni preokret u 74. minuti. Gosti su ostali sa igračem manje u 89. minuti kada je Lukebakio dobio drugi žuti karton, ali se rezultat do kraja nije mijenjao.

Asistenciju Kolašinca možete pogledati OVDJE.