Kek sa Slovenijom niže pobjede: Baš šteta zbog poraza BiH, prijatno me iznenadilo Kosovo

S dvije vrlo važne pobjede protiv Poljske (2:0) i Izraela (3:2), Slovenija se potpuno vratila u igru u kvalifikacijama za Euro 2020.

Ekipa selektora Matjaža Keka je nakon slabijeg starta sad skočila na drugo mjesto s dva boda manje od Poljske i jednim više od Austrije. Slovenija je protiv Izraela na poluvremenu vodila 1:0 da bi Izraelci u nastavku okrenuli na 1:2. No domaćini su izjednačili i onda golom Verbiča u sudačkoj nadoknadi došli do zlatna tri boda.

Našalio sam se poslije utakmice i rekao da su mi igrači uzeli deset godina života protiv Izraela. Ja sam tip koji voli jazz, ali ono je bio čisti rock ‘n’ roll. Strašno smo visili, ali smo imali nevjerovatnu želju, skoro fanatičnu, i to nam se vratilo. Psihički užasno zahtjevna utakmica. Ali ne zavaravam se i nema nikakve euforije. Jako smo mi još daleko od Eura. Imamo četiri vrlo teške utakmice i nema smisla bilo što najavljivati”, rekao nam je Kek.

Redovno prati ostale reprezentacije. Hrvatska reprezentacija je u ovom kvalifikacijskom ciklusu briljirala u Slovačkoj pobjedom 4:0, ali je sve upropastila neočekivanim remijem u Azerbajdžanu 1:1.

Mislim da se izgubilo malo objektivnosti nakon sjajne utakmice protiv Slovačke. Nije to uopšte bila tako laka utakmica kako su neki možda mislili, a još i igraš protiv izbornika koji te poznaje u dušu. Ali nema više danas reprezentacije koja kiksa. Jako se smanjila ta razlika između jakih i slabih. Protiv Mađarske će sve biti OK. Gledao sam i ostale reprezentacije. Žao mi je poraza Bosne i Hercegovine, baš šteta, a Srbija jednostavno nije na nivou Portugalaca. Kosovo me iznenadilo, to je neugodna momčad”, smatra Kek.